ארונות קיר המדריך המלא

ארונות קיר – המדריך המלא

ארונות קיר – ראשית, המושג ארונות קיר מדבר על ארונות הבנויים ומותאמים לקיר, בין אם זה ארונות נישה – בבניה על קירות הבית ( ללא דפנות וגב) ובין אם המדובר על ארונות קומפלט – ארונות הכוללים דפנות וגב.

ארונות קיר ניתן לבנות ללא דלתות, כמו למשל בחדר ארונות פתוח, עם או בלי דלתות הזזה, לעומת ארון הזזה או עם דלתות או ארון פתיחה. התאמת הארון לקיר נעשית על ידי סגירות- לוחות צרים וארוכים שנחתכים לפי השיפוע של הקירות בו עומד הארון, שימו לב שיש ארונות שלא ניתן להתאים להם סגירות חיצוניות או סגירות בכלל, בד״כ בארונות עם מסילת הזזה עליונה (ארון רחף), זהו ארון עצמאי לחלוטין שלא נעשית לו התאמה לקיר. בסיס ארון קיר הוא הצוקל שלו, וצוקל טוב לארון הזזה בנוי מרצועות קטנות של עץ עמיד, שיגן על תחתית הארון.

מעבר לבניה הבסיסית של ארון קיר יש עוד הרבה פרמטרים חשובים כמו שיטות חיבור בין הדפנות לבסיסים ותומכי המדפים, בעיקרון עדיף שהחלקים המחברים יהיו עשויים באופן כללי ממתכת בייחוד מנירוסטה, שכן חלקים אלו יבטיחו עמידות עמידות ויציבות לאורך שנים וישמרו על צורתם המקורית. עוד דברים חשובים בתוכן ארון קיר זה הדבקת הקנטים שצריכה להיות חלקה נוקיה ע״י כרסום ושיוף לפני הדבקת הקנט שבעצמו צריך להיות בעובי מסוים כדי להיראות יפה ולשמור על עמידות.

ארון קיר עם טלויזיה מובנת

גימור המדפים בארון קיר

יש המון סוגים של גימור מדפים, המומלצים ביותר אלו גימורי האלומיניום, אשר שומרים על עמידות המדף ונותנים לו מראה וגימור יפה. מעבר לזה, לארונות קיר יש הרבה סוגי מגירות עם גימורים ומנגנונים שונים ומתקנים שמותאמים לצרכים מיוחדים, וכיום באמצעות מנגנון מיוחד ניתן לשלב טלויזיה בתוך ארונות ללא פשרות עיצוביות.
ארונות קיר הזזה או ארונות קיר פתיחה בהתאמה אישית כדאי לתכנן ולבנות אצל מומחים עם נסיון רב. לבלס דיזיין נסיון של מעל שלושים שנה וצוות המתקינים הטוב בארץ. לקבלת פרטים נוספים השאירו כאן את פרטיכם  ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

Recent Posts
אביזרים בארונותשולחנות כתיבה וארונות הזזה שקופים למשרד