מערכות מידוף מעוצבות

מערכות מידוף

מערכות מידוף וספריות

הניסיון הרב שצברה בלס דיזיין בתחום הארונות, הקשרים עם חברות בינלאומיות המספקות לה חומרי גלם איכותיים וההתעדכנות הבלתי פוסקת בטרנדים ובחידושים האחרונים בעולם העיצוב מוצאים כולם ביטוי במערכות המידוף החדשות והספריות המעוצבות של החברה. הקולקציה מתאפיינת בסטייל מינימליסטי, המושג על ידי שימוש בקווים ישרים, פשוטים וחפים מקישוטיות, הנהנים מגימור מושלם המקנה להם מראה יוקרתי, ועל ידי שימוש נרחב בצבעי לבן, אפור וגוונים נוספים עכשוויים. לרוצים לגוון ולהוסיף עניין ויזואלי, כדאי לבחור במראה של עץ טבעי,או במראה משולב. עוד ניתן גם לבחור דלתות זכוכית מודרניות-מינימליסטיות, שמעבר למראה הנקי והרענן מגינות על תוכן הספריה מאבק. הפריטים השונים מהקולקציה מגיעים עם האחריות המעולה של החברה, אז למה אתם עדיין מחכים? הזמינו עוד היום מערכות מידוף איכותיות מבית בלס

בשנים האחרונות, הרבה בזכות רשתות חברתיות שונות כמו פינטרסט ופייסבוק, עולם העיצוב בכלל ועיצוב הבית בפרט, תפסו תאוצה וחדרו לחיינו כמעט בכל תחום ואספקט. תשומת הלב שניתנת לעיצוב היום היא רבה וכל חלל זוכה ליחס אישי, ליטוש ושדרוג.
תחום העיצוב טומן בחובו שלל מרקמים, צבעים, חומרי גלם, צורות ופיתוחים חדשים, כמו גם טרנדים שבאים וחולפים וכאלו שהם לגמרי כאן כדי להישאר.
אחת המגמות הבולטות בתחום העיצוב אשר תפסה תאוצה בשנים האחרונות ורק השתכללה ושינתה פניה ממראה תעשייתי לדקורטיבי-אלגנטי היא זו של מערכות המידוף.
מאחורי השם ה"מפוצץ" עומד מוצר חכם ופונקציונאלי במיוחד שיודע לנצל כל חלל בבית, גם אלו הקטנים שנראים כי אינם ברי ניצול, והפיכתם לשימושיים באמצעות מתן פתרון לנוחות ולשמירה על הסדר והארגון בבית, והכל תוך כדי שמירה על קו עיצובי נקי ואלגנטי שמשתלב היטב, מחמיא לכל סגנון עיצובי, נותן תחושה של הגדלת החלל ואף מקנה מראה יוקרתי עם סטייל מינימליסטי.

אילו סוגי מערכות מידוף קיימות?

בשנים האחרונות מערכות המידוף הולכות ותופסות תאוצה בגלל חדשנות עיצובית וטכנולוגית. נהוג לחשוב על מערכות מידוף כעל מדפים, ממש כשמם כן הם, מוצר מוכר וותיק שיש בכל בית, אותה ספרייה שאנו זוכרים מבית הורינו שאחסנה ספרים או יחידת המדפים במחסן, אך בפועל קיימות מערכות מידוף רבות ומגוונות מחומרי גלם שונים לצרכים שונים בתכלית.

מידוף הפלסטיק הוא המוכר ביותר וניתן למצוא אותו ברוב בתי האב. עלותו הנמוכה והרכבתו הפשוטה הפכו אותו לפתרון הראשון אליו פונים כאשר רוצים סדר וארגון במחסן הביתי או במרפסת השירות. הוא עבר תהפוכות רבות, הפך לעמיד בפני נזקי מזג האוויר, שינה את גווניו הלבנים והפך לצבעוני ואף שינה את פניו גם דקורטיבית והתאים עצמו לטרנדים ולעיצובים של השנים האחרונות עם קווים נקיים ומראה מעוגל.
יחידות אחסון פופולאריות נוספות הן אלו של המידוף המודולורי שעשויות מאלומיניום ומיועדות לצורכי תעשייה והינו יעיל לניהול סחורה ומלאי בצורה הקלה האופטימלית והיעילה ביותר. גם יחידות אחסון אלו עברו ביות וניתן למצוא אותן היום במרחבים מעוצבים ברחבי הבית, בעיקר בסטייל עיצוב תעשייתי שהוא טרנד בפני עצמו בו ניתן למצוא את חומרי הגלם חשופים במצב הגולמי והגס שלהם.

אופציה נוספת של מערכות מידוף אלגנטי ומאוד דקורטיבית אשר נועדה לשימוש בחללי הבית ומשרדים היא המידוף הנסתר: מדובר במידוף מקצועי עם קווים נקיים במיוחד, שנותן מראה של מדף מרחף ותלוי באוויר ללא כל תמיכה, מראה שמתקבל באמצעות ברגי ״אביב״ ארוכים ומיוחדים הנכנסים בחציים לתוך חומר הגלם, לרוב עץ מלא בעובי של 4 ס״מ לפחות, ובחציים השני לתוך הבטון.
אופן התלייה הייחודי והמראה המרחף מתחבר אל מגמות עיצוביות מודרניות עם טאץ׳ יוקרתי אך יחד עם זאת מאוד מינימליסטיות ונקיות לעין. את המערכות הללו ניתן היום למצוא בבתים כמדפי דקורציה שמוסיפים לחלל נופח ביתי ואישי, כמדפי תמונות, בחדרי ארונות ושולחנות עבודה. גם בתחום הנגרות ותכנון המטבחים המידוף הנסתר נכנס לא רק כבעל תפקיד דקורטיבי אשר יוצר איזון נעים לעין, אלא גם כיחידה תומכת ומחברת בין ארונות גבוהים אשר יושבים על השיש. ניתן לראות היום יותר ויותר מטבחים מעוצבים שחידושי המידוף נכנסו אליהם ושינו אותם לחלוטין – לא עוד ארונות עליונים עם קלפה נפתחת מעל השיש, אלא גם המטבח מעוצב ומסוגנן להפליא כיאה למרכז הבית.

יתרונות וחסרונות של מערכות המידוף

קולקציות המידוף מתאפיינות בסטייל מינימליסטי, המושג על ידי שימוש בקווים ישרים, פשוטים וחפים מקישוטיות, הנהנים מגימור מושלם אשר מקנה להם מראה יוקרתי על ידי שימוש נרחב בצבעים רגועים של לבן ואפור.
המגמה העיצובית שהחלה בשנים האחרונות ובולטת במיוחד בתערוכות העיצוב העולמיות שמתקיימות כל שנה ונראה שהיא לחלוטין כאן כדי להישאר בתחום המידוף היא שילוב של מידוף פתוח יחד עם מתכות, ברזל בעיקר, הן בצורתו הגולמית או כאשר הוא מושחר. למי שרוצה לגוון ולהוסיף עניין ויזואלי, ניתן להפוך את השילוב למרגש על ידי שימוש במידוף מעץ טבעי, זכוכית טבעית ולעיתים גם מושחרת ובעיקר שילוב של צמחיה טבעית או מלאכותית על גבי יחידת המידוף כחלק מהתפיסה של הכנסת הטבע בחזרה לחיים המודרניים.
אחד מיתרונותיו הברורים של המידוף הפתוח הוא העומק אשר מאפשר לנצל את החלל בצורה מיטבית מבלי לגזול מהשטח ולסגור את החלל, שכן מדובר בעומק של עד 35 סנטימטר, שלא כמו ארון שמגיע באופן סטנדרטי בעומק 60 סנטימטר ולפיכך תופס הרבה משטח החלל. בנוסף, העובדה כי מדובר במדפים פתוחים שומרת על תחושת חלל רחב, פתוח ומאוורר ולא סגור ומצומצם.
כדי להימנע מאבק מחד, שהוא החסרון הגדול ביותר של המידוף הפתוח, וכדי לא לפגוע בזרימה של העיצוב בחללי הבית מנגד, ניתן לבחור ולהוסיף דלתות זכוכית מודרניות מינימליסטיות, אשר מותירות את המראה נקי ורענן, מגינות על תוכן המדפים או הספרייה מאבק ומתיישרות עם הטרנדים העיצוביים העכשוויים.

מתעניינים גם בארונות פתיחה? הקליקו כאן