ארון מקלחת – 5 דרכים למקסם ולשדרג את שטח חלל הרחצה שלכם

חלל הרחצה שלכם הוא המקדש הפרטי בבית, המקום בו מתנתקים מהמחשבות, המולת היום, המקום להתנקות, להתרפא מהמגע הרך והנעים של המים על העור, להרפות ולהשתחרר. ארגון נכון של חלל הרחצה שלכם, יאפשר לכם למקסם את השטח שלו, ואף ליהנות ממנו יותר. גם אם מדובר בשטח קטן במיוחד? איך עושים זאת באמצעות ארון אמבטיה. איך עושים זאת נכון? המלצות ונקודות למחשבה.

נקודה ראשונה: הגדרת החלל

ארון האמבטיה עבר שינויים רבים ממה שהיה נהוג לכנות בעבר ארון התרופות, ואם אפשר לומר, הרי, שכנראה תרופות, יהיה הפריט האחרון, שתרצו לאכלס שם.
כיום בזכות תמורות רבות, שחלו בעולם העיצוב בשנים האחרונות, ארונות עם מקלחת הם הרהיט המרכזי בחלל, וסביבם נבחרת פלטת הצבעים ומוגדרים פריסת האלמנטים במרחב.

אילו ארונות מוצעים היום בשוק?

כיום ניתן למצוא ארון עם כיור, במגוון סגנונות, החל מעיצוב מודרני בקווים ישרים ונקיים, שמשדר יוקרה, תחכום ובעל מראה הייטקיסטי. וכלה בארון קלאסי על טהרת העיצוב הכפרי, סגנון פרובנס, או סגנון איטלקי, שמדגיש את יופיו ואת הדקורציה שלו.
שילוב של ארון מקלחת בחלל הרחצה משלים את השפה העיצובית של הבית.
כיום ניתן לשלב ארונות מקלחת בכל הגדלים, החל מארונות אמבטיה גדולים ומהודרים בסגנון כפרי, וכלה בארונות מודרניים בקווים נקיים, בתוספת מערכות מידוף או ארון עילי (שונה במהותו ובצורתו מארון התרופות הקלאסי).

על מה לשים דגש בבחירת ארון מקלחת?

יש לוודא שהארון מורכב מחומרים עמידים, שיכולים להתמודד עם סביבה רטובה ולחה, וזאת על מנת לשמור על אורך חייו, ורמת שמישות נאותה.
הדגש השני הוא בבחינת התאמתו לחלל מבחינת השטח, הגודל, הגובה.
דגש נוסף, היא הבנת הצרכים, אם קיימת גישה חופשית למים בכל חלל הרחצה, העדיפו ארונות תלויים, הם יעניקו מראה אלגנטי לבית, ויתאימו לכל סגנון עיצוב, שתבחרו.

איך לעצב מקלחת בסגנון כפרי ?

מקלחת בסגנון כפרי מתכתבת עם חוויה של בריאות, שמירת האווירה הטבעית, בזכות בחירה של חומרים הקרובים לטבע, שימוש בעץ, כותנה ועוד.
ולכן במקרה זה כדאי לבחור ארון אמבטיה המורכב מעץ ושומר על הקווים הגולמיים שלו. ניתן לשדך אליו אביזרי פרזול בעיצוב מסורתי- קלאסי ובגווני זהב או נחושת.
כאשר התקציב מאפשר זאת, כדאי להוסיף מרצפות מאוירות, או לחילופין להוסיף מדבקות איכותיות על הקרמיקה, שיזכירו יותר מכל את חללי הרחצה הים תיכוניים, העוטרים בשלל עלים ופרחים.
טיפ למביני עניין: שילוב של צמחיה מטפסת, תשלים את אווירת החלל, הוסיפו מדף בסמוך למראה או מתחתיה, והניחו שם אפילו עציץ קטן.

איך לעצב מקלחת בסגנון מודרני?

הסגנון המודרני משדר חדשנות וניקיון. ולכן במקרה זה, ניתן לבחור ארונות רחצה בקווים ישרים עם פתיחה נסתרת ובגוון אחיד. אווירה מונוכרומטית תדגיש את הסגנון המודרני, תוכלו לצפות את הקירות בקרמיקה לבנה, חומה או שחורה, ולמקסם אותה עם עציצים יפניים וסוקולנטים.

Recent Posts
ארונות הזזה עם מראהחדשות וטיפים, חדר מעוצב עם ארון הזזה