כך תעצבו את חדר הארונות

עיצוב חדר ארונות

עיצוב חדר ארונות הוא חלומה של כל אישה ( גם של כל גבר ) הבגדים מסודרים למשעי על המדפים, הנעליים מתנשאות לשורות שלמות ובוהקות בצחותן, התאורה מדויקת, ומעניקה תחושה כמו של בוטיק יוקרה, ויש מרחב למדידה ומנוחה. איך לתכנן, לעצב, ועל מה כדאי להקפיד בחדרי הארונות שלכם?

עיצוב נכון מתחיל בתכנון

כאשר אתם באים לתכנן את חדר הארונות שלכם, עליכם להבין את הצרכים ורמת השימוש, בין היתר להתייחס אל סוג וכמות הפריטים שתאוחסן ואת מי ישרת החלל? האם את כל המשפחה, או שמדובר בחדר ארונות פרטי? מה גובה המרחב המוקצה עבור חדר ארונות, והאם ניתן יהיה לשלב מידוף מודולרי על מנת למקסם אותו, כך שתוכלו להשיג ניצול חלל בצורה יעילה.

חלוקה לפונקציות

חדר הארונות נועד לתת מענה למספר פעולות: סידור, הלבשה ומדידה,
ולכן עליו להיות נגיש, מואר ומספיק רחב על מנת לבצע פעולות אלו.
נגישות- נגישות חדר הארונות תבוא לידי ביטוי על ידי התחושה הכללית, שתשרה עליכם בעת הכניסה למרחב, האם ניתן להגיע לכל הפריטים בקלות, האם הם מסודרים באופן המזמין את העין לבוא, להתקרב, ללקט ולשמור על הסדר? לאסתטיקה כאן יש תפקיד משמעותי מאוד.

תאורת חדר ארונות

האם קיים מספיק אור למדידה ולשהייה במרחב, האם קיים אור למידוף עצמו, האם קיימת תאורה עילית מרכזית, או תאורה עילית שמתפרסת על כל המרחב (במידה ומדובר במרחב גדול, הרי שזו התאורה המומלצת).מעבר לכך – איזו תאורה נבחרה לתכנון חדר הארונות? האם תאורת פלורסנט? תאורת יום? אולי תאורה אפלולית…? שימו לב, שככל שהמרחב יהיה מואר יותר, כך תיטו יותר להשהות ולהשתמש בו.

חדרי ארונות בצבע לבן

רוחב

על מנת למקסם את השימוש בחדר הארונות, חשוב להקפיד על לפחות 80 ס"מ עד 100 ס"מ מרחב בין ארון לארון, זאת על מנת שתוכלו לנוע בקלילות (רוחב זה מספיק בדרך כלל ל 2 משתמשים במקביל). אם מדובר בחדר ארונות אשר משמש משפחה שלמה, הקפידו אף על רוחב כפול. כולנו הרי מכירים את הבקרים הלחוצים בהם כל אחד מחפש את החולצה או המכנס המיוחד שלו, ואף אחד לא רוצה להידחף או להיהדף בשל הצפיפות.

רעיונות לעיצוב חדר ארונות

חדרי ארונות מגיעים בדרך כלל בצורת האות "ח", וכוללים מידוף סמוי וגלוי. תוכלו לאחסן את הלבנים והגרביים במגירות במרכז הפונות אל הכניסה/ יציאה, ליצור צד אחד עבור נעליים, וצד אחד עבור בגדים אחרים.

תכנון חדרי ארונות כולל גם את התאורה: התקינו פסי לד לאורכם ולרחובם, תוכלו אף להתקין ספוטים שיאירו את המדפים עצמם, או תאורת מדף (שתודבק אליו בתחתית). הקצו לפחות 35% מהמרחב לטובת פריטים בתלייה (מעילים, חולצות מכופתרות וחליפות).
הקצו טור למגבות ומצעים. הציבו דרגש או ספסל נמוך, שיאפשר לכם להניח עליו בגדים ולמדוד בישיבה. והכי חשוב – הציבו מראה גדולה, בתוך דלת נפתחת למקסום פוטנציאל המקום.
כפי שניתן לראות, ניתן לעצב חדרי ארונות לבד ואפילו לחסוך כסף רב. ובכל זאת, נראה כי במיוחד בתחום רגיש זה המשמש כמרחב האחסון הפעיל והמרכזי של הבית, אין תחליף לעיצוב מקצועי.
חדר ארונות מעוצב          חדרי ארונות בעיצוב קלאסי

Recent Posts
חדרי ארונות יוקרתייםארון רחף בלס דיזיין