ארונות קיר – המדריך המלא

המושג ארונות קיר מדבר על ארונות הבנויים ומותאמים לקיר, בין אם זה ארונות נישה – בבניה על קירות הבית ( ללא דפנות וגב) ובין אם המדובר על ארונות קומפלט – ארונות הכוללים דפנות וגב.

ארונות קיר, המהווים פריט ריהוט הכרחי ונחוץ למטרות אחסון בכל סביבת מגורים, הם למעשה הגדרה כללית לכל סוגי הארונות צמודי קיר, לרבות, ארונות נישה ואחסון, ארונות דלת פתיחה, ארונות הזזה, ארונות תלויים, ארונות עומדים ועוד, כאשר כל אחד מסוגי הארונות מותאם למטרות השימוש בו וצרכי האחסון הנחוצים בו.

מגוון סוגים

ארונות קיר מסווגים למספר סוגי ארונות עיקריים, כאשר כל ארון קיר ניתן לתכנון ו/או התאמה אישית בהתאם לצרכי הלקוח. בין יתר סוגי ארונות הקיר הנפוצים יותר נכללים:

  • ארונות פתיחה – ארון קיר המגיע עם דלתות פתיחה, נחשב לארון הנפוץ והמוכר ביותר, כאשר קיימות 2-4 דלתות ויותר. מספר דלתות הפתיחה בארון מעיד על גודלו של הארון, כאשר ככל שקיימות יותר דלתות פתיחה בארון כך מדובר בארון גדול יותר ובעל שטחי אחסון רחבים יותר.
  • ארונות הזזה – ארונות הזזה הם למעשה ארונות קיר המשלבים בתוכם דלת הזזה ו/או מספר דלתות הזזה בהתאם למבנה גוף הארון וגודלו. ארונות ההזזה הפכו בשנים האחרונות לאחד מסוגי הארונות הנמכרים ביותר בישראל וזאת לנוכח העובדה שהם מאפשרים "ניצול" מיטבי של החלל בו הם מוצבים.
  • ארונות אמבטיה עומדים או תלויים – ארונות אמבטיה צמודי קיר הם למעשה נישה בענף הארונות המאפשרת לכם ליהנות מהיצע הולך וגדל של פתרונות אחסון לחדרי רחצה ואמבטיה. ארונות אמבטיה מוצעים לכם גם במסגרת ארונות עומדים וגם במסגרת ארונות תלויים הידועים גם בשם ארונות מרחפים. כיום, תוכלו למצוא פתרונות אחסון לחדרי רחצה ואמבטיה גם במסגרת ארונות אמבטיה עם דלת הזזה.
  • ארונות נישה – ארונות נישה צמודי קיר, הם למעשה ארונות המיועדים לצרכי אחסון פריטים בהם נעשה שימוש תקופתי בחללי הבית השונים, לרבות, ארונות למחסן דירתי, ארונות נישה לסביבת המטבח, ארונות לחדרי שירות וכדומה.
  • חדר ארונות – חדרי ארונות הם למעשה סוג של ארונות קיר מובנים המאפשרים ליהנות מחלוקה פנימית הניתנת לתכנון מקדים בהתאם לצרכי והיקפי האחסון הנחוצים לכם ובהתאם לגודל השטח הייעודי בו תהיו מעוניינים להציב חדרי ארונות. כיום, בחלק גדול מדירות המגורים החדשות מקבלן, עומדת לרשותכם יחידת הורים המשלבת בתוכה חלל יעודי לצרכי הצבת חדרי ארונות. כמו כן, חדרי ארונות ניתנים להקמה בכל חדר מגורים אחר בו לא קיים חלל ייעודי לצורך כך.

את ארונות הקיר ניתן לבנות ללא דלתות, כמו למשל בחדר ארונות פתוח, עם או בלי דלתות הזזה, לעומת ארון הזזה או עם דלתות או ארון פתיחה. התאמת הארון לקיר נעשית על ידי סגירות – לוחות צרים וארוכים שנחתכים לפי השיפוע של הקירות בו עומד הארון, שימו לב שיש ארונות שלא ניתן להתאים להם סגירות חיצוניות או סגירות בכלל, בד״כ בארונות עם מסילת הזזה עליונה (ארון רחף), זהו ארון עצמאי לחלוטין שלא נעשית לו התאמה לקיר. בסיס ארון קיר הוא הצוקל שלו, וצוקל טוב לארון הזזה בנוי מרצועות קטנות של עץ עמיד, שיגן על תחתית הארון.

מעבר לבניה הבסיסית של ארון קיר יש עוד הרבה פרמטרים חשובים כמו שיטות חיבור בין הדפנות לבסיסים ותומכי המדפים, בעיקרון עדיף שהחלקים המחברים יהיו עשויים באופן כללי ממתכת בייחוד מנירוסטה, שכן חלקים אלו יבטיחו עמידות עמידות ויציבות לאורך שנים וישמרו על צורתם המקורית. עוד דברים חשובים בתוכן ארון קיר זה הדבקת הקנטים שצריכה להיות חלקה נוקיה ע״י כרסום ושיוף לפני הדבקת הקנט שבעצמו צריך להיות בעובי מסוים כדי להיראות יפה ולשמור על עמידות.

ארון קיר עם טלויזיה מובנת

גימור המדפים בארון קיר

ישנם הרבה מאוד סוגים של גימור מדפים. המומלצים ביותר הם גימורי האלומיניום, אשר שומרים על עמידות המדף ונותנים לו מראה וגימור יפה. מעבר לזה, ישנם הרבה סוגי מגירות עם גימורים ומנגנונים שונים ומתקנים שמותאמים לצרכים מיוחדים, וכיום באמצעות מנגנון מיוחד ניתן לשלב טלויזיה בתוך ארונות ללא פשרות עיצוביות.

פתרונות אחסון מתקדמים בארונות קיר מודרניים

כיום, בכל סוגי ארונות קיר המופיעים לעיל, תוכלו למצוא מגוון הולך וגדל של פתרונות אחסון מתקדמים המותאמים לגודל הארון הנחוץ לכם. בין יתר פתרונות האחסון המוצעים לכם בסוגי הארונות השונים תוכלו למצוא:

  • מנגנוני הזזה מתקדמים יותר- פתרון זה מוטמע בכל ארון קיר מסוג ארון הזזה, כאשר מנגנון ההזזה מאפשר לכם הסטה קלה ונוחה יותר של דלת ההזזה.
  • מדפי אחסון מתכווננים – מדף מתכוונן הוא למעשה מדף אחסון בגוף הארון אותו תוכלו להנמיך או להגביה בהתאם לצרכי האחסון העונתיים.
  • מגירות נשלפות- בכל סוגי הארונות המיועדים לאחסון בגדים, תוכלו למצוא כיום מגירות נשלפות בטריקה קלה וחרישית, כאשר בחלק מהמגירות תוכלו למצוא תאי אחסון מובנים לאחסון גרביים, תחתונים, עניבות, צעיפים וכו.

פתרונות אחסון נוספים מוצעים לכם במסגרת הליך תכנון ארון קיר בהתאמה אישית מלאה, כאשר אתם מגדירים את צרכי והיקפי האחסון הנחוצים לכם מראש.

חומרי הגלם

עד לפני מספר שנים, כל סוגי ארונות הקיר יוצרו בעיקר באמצעות לוחות עץ מעובד, כאשר הגוון של חזיתות הארונות השונים נע בין צבע לבן לגווני עץ או חום. כיום, ארונות אלו מיוצרים מחומרי גלם שונים הכוללים בין היתר: זכוכית, אלומיניום, עץ מלא, עץ מעובד, חומרים פלסטיים ועוד. חומרי גלם אלו באים לידי ביטוי בעיקר בארונות ההזזה ההופכים לפריט האחסון הפופולארי ביותר בישראל בשנים האחרונות, כאשר החידושים בתחום מאפשרים לכם ליהנות בין היתר מחזיתות ארון קיר הזזה המיוצרות מזכוכית עליה ניתן אפילו להדפיס כל תמונה הנדרשת לכם. כמו כן, בחזיתות ארונות ההזזה ניתן לשלב כיום מסכי TV מובנים המהווים פתרון גם לתלייה או הצבה של מסך טלוויזיה בחלל החדר הייעודי בו בחרתם למקם את הארון.

לבלס דיזיין נסיון של מעל שלושים שנה וצוות המתקינים הטוב בארץ שיש שישמחו לעזור לכם לבחור את הארון בו תחפצו

לקבלת פרטים נוספים הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר

מעוניינים גם במידע אודות חדרי ארונות יוקרתיים? לחצו כאן

Recent Posts
אביזרים בארונותשולחנות כתיבה וארונות הזזה שקופים למשרד